Skip to main content

Holdtræning med fokus på individuel vejledning og instruktion

Fordi det er sjovere at træne sammen

Kunne du tænke dig at finde motivationen til at træne? Så tilmeld dig vores holdtræning og mærk, hvordan træning sammen med andre kan være både sjovt og effektivt!

Hos Fysioclub tilbyder vi forskellige former for holdtræning i vores klinikker i Værløse og Smørum. På vores hold har vi mange, der kommer fra lokalområdet, men også fra andre nærliggende byer som for eksempel Skovlunde, Ballerup, Bagsværd, Farum og omegn. Uanset hvor du kommer fra, er du dog altid velkommen til at træne på et af vores hold.

Vælg mellem flere forskellige hold

Vi tilbyder flere forskellige typer holdtræning, så du kan tilmelde dig lige netop det hold, der passer til dig og dine behov. Du kan vælge mellem følgende hold:

  • Funktionel træning
  • Efterfødselstræning
  • Seniortræning

Alt hvad du skal vide om træningen

Måske har du prøvet at få gang i træningen på egen hånd uden den store succes. Der er altid en undskyldning for at springe løbeturen over, og dit medlemskort til Fitness World ligger i bunden af tasken og samler støv. 

Men sådan behøver det slet ikke at være. Vi tror på, at træning sammen med andre er bedre, fordi det er sjovere og ikke mindst mere motiverende. I sidste ende er det dermed også langt mere effektivt end at træne på egen hånd.

Når du går til holdtræning hos os, er det altid på små hold med 5-8 deltagere. Selvom vi er et hold, så er der fokus på individuel vejledning og instruktion.

På holdet kommer du under vingerne på kompetente mennesker. Vores team af kvalificerede instruktører består af fysioterapeuter, personlige trænere og andre fagkompetente grupper. Vigtigst af alt er dog, at det altid er effektivt med et smil på læben og højt til loftet.

Hvad koster holdtræning?

Vi tilbyder en billig pris på holdtræning på kun 150 kr. pr. gang.

Er du medlem af sygeforsikring ”danmark”, kan du få et tilskud på ca. 55 kr. pr. gang.

Du kan med fordel klikke dig ind på den holdtræning, som er relevant for dig, hvor du vil kunne læse meget mere om holdet, vores priser, og hvordan du tilmelder dig.

Har du nogle spørgsmål, er du dog altid mere end velkommen til at kontakte os. Det gælder selvfølgelig også, hvis du har brug for mere information, eller hvis du kunne tænke dig at tilmelde dig et af vores hold.